Image Alt
  /  Biblioteka składników
Estry masla shea

ESTRY MASŁA SHEA

Ekologiczny, wielofunkcyjny ester masła shea oferujący doskonałe rozprowadzanie i bardzo lekkie, jedwabiście miękkie uczucie skóry. Niska lepkość, wysoka polaryzacja i dobra rozprowadzalność zapewniają jednolitą powłokę włókien włosowych. Lipex Shea Light poprawia jedwabistość, połysk i rozczesywanie, dzięki czemu jest dobrą alternatywą dla bezproduktywnych olejów silikonowych, olejów mineralnych i estrów syntetycznych w zabiegach pielęgnacji i stylizacji włosów.

Kerestore 2.0

KERESTORE 2.0

Wysoko wyspecjalizowany kondycjonujący składnik aktywny. Opracowany z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć proteomiki. Sekwencje aminokwasów peptydów znalezionych w Kerestore 2.0 pasują do tych obecnych w białkach keratynowych znajdujących się w regionach naskórnych i korowych ludzkich włosów. Kerestore 2.0 jest wysoce efektywnym środkiem kondycjonującym, który zapewnia ukierunkowaną naprawę najbardziej uszkodzonych obszarów powierzchni włosów.

Vitaoils plus

VITAOILS PLUS

To kompleks olejów roślinnych, w których skład wchodzą; olej słonecznikowy, olej kokosowy, olej lniany, olej z awokado, olej arganowy, olej makadamia oraz olej z oliwek. Składniki te są niezwykle cenione w kosmetyce ze względu na zawartość kwasów tłuszczowych oraz witamin A, E i D. Lipofilowa natura olejów roślinnych sprawia, że są dobrymi emolientami. Substancje te skutecznie chronią przed utratą wody przez naskórek, zwiększają elastyczność skóry i działają nawilżająco oraz wygładzająco. Badania wykazują, że regularna aplikacja witaminy E znacząco wpływa na redukcję zmarszczek oraz szorstkość skóry. Witamina A jest absorbowana przez skórę, pomaga utrzymywać ją miękką i puszystą, aplikowana miejscowo pomaga utrzymać normalną kondycję skóry, przyczynia się do właściwego metabolizmu, poprawia nawilżenie i zmniejsza widoczność blizn.

Olej brassica

OLEJ BRASSICA

Jako środek kondycjonujący zapewnia doskonałą wydajność czesania na mokro i na sucho. Pochodzi z pozyskiwanego w sposób zrównoważony oleju z nasion Brassica Napus i jest wytwarzany w opatentowanym energooszczędnym procesie. Olej Brassica zapobiega elektryzowaniu i puszeniu włosów, a również ułatwia rozczesywanie.

Olej ryzowy

OLEJ RYŻOWY

Zawiera ceramidy, które przyczyniają się m.in. do wygładzenia włosów. Zawiera skwalan działający nawilżająco. Stymuluje produkcję kolagenu w skórze. Pobudza do regeneracji, przyspiesza powstawanie nowych komórek – działa odmładzająco.

Olej agranowy

OLEJ ARGANOWY

Charakteryzuje się wysoką zawartością niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, polifenoli i witaminy E. Wykazuje działanie przeciwstarzeniowe. Wpływa na odpowiednie nawodnienie, odżywienie oraz zwiększenie elastyczności skóry.

LUB

Reset Password