Image Alt
  /  Trycholodzy
Trycholog

Mgr Agata Suska

Twórczyni receptur trichology line BOSKO Cosmetics.

To trycholog z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Z wykształcenia magister kosmetologii, ze specjalizacją trychologia oraz kosmetologia bioestetyczna oraz absolwentka studiów podyplomowych „Psychosomatyka i somatopsychologia” na Uniwersytecie SWPS. Nieustannie podnosi kwalifikacje zawodowe – poza studiami, ukończyła kilkadziesiąt szkoleń z zakresu medycyny funkcjonalnej, analityki medycznej, dietetyki oraz kosmetologii i trychologii.

Doswiadczenie

Doświadczenie

Agata jest praktykiem, przeprowadziła już kilka tysięcy konsultacji trychologicznch połączonych z profesjonalną trichoskopią – obrazowym badaniem skóry głowy. W zawodzie trychologa pracuje od 2015 roku.

Już od początku studiów zainteresowana była trychologią, jej praca licencjacka dotyczyła cyklu włosowego i jego zaburzeń w łysieniu, a praca magisterska – kuracji trychologicznych w łuszczycy. Jest autorką e-booka „Wypadanie włosów – co robić?” wydanego w 2020 roku, którego ciągle można pobrać na jej stronie internetowej bezpłatnie. Od 2021 roku wykładowca akademicki w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia.

Agata prowadzi bloga, a także instagram, na których dzieli się rzetelną, podpartą aktualnymi danymi naukowymi wiedzą. Serdecznie zachęcamy do sprawdzenia.

Trychologia

Trychologia

Trychologia jest dziedziną nauki dotyczącą włosów i skóry głowy. Skupia w sobie wiedzę z zakresu medycyny, chemii ogólnej i kosmetycznej, biologii, fizjologii, genetyki, immunologii, farmakologii, dietetyki i fryzjerstwa i in.

Spotkanie z trychologiem zawsze rozpoczyna się od szczegółowej konsultacji, podczas której przeprowadzany jest wywiad mający na celu dotarcie do przyczyny nieprawidłowego stanu skóry czy włosów. Trycholodzy zajmują się łysieniem, wypadaniem włosów, dermatozami, czyli chorobami skóry, tj. łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry. Pomagają pozbyć się łupieżu, świądu skóry głowy czy nadmiernej suchości.

Zabiegi trychologiczne wykonywane profilaktycznie pozwalają na możliwość cieszenia się pięknymi włosami i zdrową skórą przez wiele lat.

Obejrzyj

BLOG BOSKO

Zastanawiasz się skąd biorą się Twoje włosowe problemy? W jaki sposób sobie z nimi radzić? Albo po prostu, jak im zapobiec? W odpowiedzi otrzymasz liczne porady oraz rzetelną wiedzę z rąk ekspertki z dziedziny ściśle związanej z tematyką pielęgnacji włosów oraz skóry głowy.

Odżywki, maski, balsamy, sera… Produktów do pielęgnacji łodygi na rynku jest mnóstwo. Jak wybrać ten dobry, przeznaczony do naszych włosów? Jak go poprawnie stosować, aby mieć efekty? Do czego służy odżywka? Łodyga włosa to struktura martwa. Oznacza to, że nasze włosy każdego

Jak poprawnie zadbać o skórę głowy? Wykonuj regularnie peeling. Na zdrowej wystarczy zrobić peeling co 2 tygodnie, jednak jeśli masz problem z łojotokiem, łupieżem lub innymi dermatozami - wybierz się do specjalisty i ustal z nim częstotliwość peelingu. Myj skórę

Często po miesiącach zimowych narzekamy na stan i wygląd naszych włosów. Są suche, zniszczone, matowe, a skóra głowy często przetłuszcza się mocniej lub napotyka problemy z nadmiernym łuszczeniem się, np. łupież. Jak sobie z tym poradzić? Jak powinna wyglądać prawidłowa

LUB

Reset Password