Image Alt
  /  Pielęgnacja włosów   /  Pamiętaj o pielęgnacji skóry głowy! 4 wskazówki
Kobieta aplikująca serum na skórę głowy przy użyciu pipety

Jak poprawnie zadbać o skórę głowy?

  1. Wykonuj regularnie peeling. Na zdrowej wystarczy zrobić peeling co 2 tygodnie, jednak jeśli masz problem z łojotokiem, łupieżem lub innymi dermatozami – wybierz się do specjalisty i ustal z nim częstotliwość peelingu.

 

  1. Myj skórę głowy dwukrotnie. Pierwsze mycie jest myciem wstępnym, podczas którego moczysz skórę, rozprowadzasz na niej produkt, po czym spłukujesz. Przy myciu zasadniczym skupiaj się na dotarciu opuszkami palców do każdego zakamarka skóry. Masuj delikatnie, ale dokładnie. Możesz zostawić pianę na skórze głowy na kilka minut.

 

  1. Nie przetrzymuj niemytych włosów. Nie przestaną się dzięki temu przetłuszczać. Wręcz przeciwnie – to może spotęgować problem. Myj włosy wtedy, kiedy poczujesz pierwszy dyskomfort na skórze głowy.

 

  1. Nie śpij z mokrą głową. Zawsze zadbaj o to, aby była wysuszona. Prawidłowe suszenie nie jest szkodliwe. Często pomaga doprowadzić skórę głowy do zdrowia. Stosuj suszarkę z chłodnym lub letnim nawiewem, w odległości minimum 20 cm od skóry głowy.

Zadbaj o swoje przyrządy do czesania. Regularnie myj i dezynfekuj szczotki i grzebienie. Przyrządy plastikowe wystarczy umyć wodą z mydłem lub szamponem, włosie naturalne najlepiej najpierw umyć szamponem, później nałożyć na nie odżywkę – zapobiega to elektryzowaniu się włosów i pozytywnie wpływa na wygładzenie.

LUB

Reset Password